Bryan Peterson – Naučte se fotografovat AKT

Naučte se fotografovat AKT

Bryan Peterson

Zoner Press – 2023
brož
nová kniha
184 stran

vyprodáno HLÍDAT

Zde můžete zanechat kontakt na sebe. Budete první, komu dáme vědět, pokud knihu vykoupíme.Naučte se s Bryanem Petersonem fotografovat ženský akt. Nová kniha světoznámého fotografa je oslavou krásy ženského těla a zároveň nápaditým průvodcem, jak ji zachytit a vytvořit dechberoucí fotografie.

 

Světově uznávaný fotograf a pedagog Bryan Peterson je zpět! A jeho nová kniha, která vychází v češtině exkluzivně ve světové premiéře, se nezabývá ničím menším než ženským aktem. Protože, jak sám autor píše, „ženské tělo je diamant“, provede vás všemi taji a zákoutími umění fotografovat veškeré jeho krásy.

Bylo to právě ženské tělo, které Bryana kdysi přimělo odložit paletu a štětce a vzít do ruky fotoaparát. Léta cestoval po světě, fotografoval různá témata, psal knihy a učil, ale k aktu se průběžně vracel, protože jeho fascinace tělem je skutečně hluboká a nikdy ho neopustila. Nyní svým čtenářům a široké fotografické veřejnosti předkládá knihu, ve které shromáždil nejen fascinující fotografie z celého světa, včetně Prahy, ale také své postřehy a návody, jak zachytit přesně ten okamžik, který se vám vryje do paměti.

V knize Akt najdete fotografie z exteriéru i interiéru, ženu v davu lidí i osamělou na zmrzlé pláni, dozvíte se, jak důležité je zvolené pozadí, hra světla a stínu, délka expozice a v neposlední řadě i to, jak důležitou roli hraje kontrast a textura.

To vše s jeho specifickou lehkostí a nadhledem. Způsob, jakým autor popisuje vznik vlastních fotografií, je sám o sobě návodem pro začínající i pokročilé fotografy. Akt je v řadě Bryanových knih přeci jen specifické dílo, nejedná se tentokrát o „školu“, na jakou jsme u něj zvyklí, nenajdete v ní fotografie „špatné“ a „dobré“, dokonce ani snímky před a po. Jen finální záběry, které vám vezmou dech svou precizností a nápaditostí. Nechte se inspirovat krásou ženského těla!

 

O autorovi

 

Bryan Peterson je stálicí mezi autory fotografických knih. Lidé jeho kurzy milují. Je jedním z těch fotografů, co vás nezahltí technickými informacemi, ale inspiruje k tomu, abyste nad fotografií přemýšleli a do fotografování vložili kus sebe, protože „to, co dělá skvělou fotografii, je záměr skrytý za obrazem.

Co chtěl fotograf zachytit? A je tento záměr pro diváka zřejmý a přesvědčivý? Skvělá fotografie přináší radost nebo smutek nejen fotografovi, ale i ostatním.“

Bryan Peterson se více než 30 let úspěšně věnuje komerční fotografii, mezi jeho klienty patří společnosti American Express, Kodak, UPS, Phillips a Citibank. Jeho práce byly osmkrát oceněny v soutěži Communication Arts Photography Annual, čtyřikrát časopisem Print Magazine a získal také prestižní cenu Gold Award New York Art Directors.

Svými fotografiemi aktivně přispívá do časopisů Popular Photography a Outdoor Photography a fotografii také více než 40 let vyučuje. Jeho fanoušci ho znají jako autora mnoha úspěšných fotografických knih, včetně bestselleru přeloženého do devíti jazyků, kterého se prodalo přes milion kusů, Naučte se exponovat kreativně , stejně jako Naučte se vidět kreativně , Naučte se fotografovat street fotografie , Expozice – problémy a řešení , Fotografická škola Bryana Petersona , Naučte se fotografovat digitálně , Naučte se používat barvu kreativně , Naučte se používat expoziční čas kreativně , Naučte se fotografovat dobře - kompozice , Naučte se fotografovat dobře , Naučte se fotografovat portrét kreativně , Naučte se fotografovat s bleskem kreativně a Naučte se fotografovat detail kreativně .

Kromě svého bezmezného nadšení a smyslu pro humor vnáší Bryan do svých celosvětových fotografických workshopů jedinečný styl výuky, který všem fotografům zaručí kreativní a radostný zážitek a zároveň povýší jejich vize a otevře jim nové možnosti.

 

Nabídku fotografických workshopů lze nalézt na www.bryanfpetersonphotoworkshops.com a jeho fotografické práce najdete na webových stránkách www.bryanfpeterson.com

 

skrýt popisNaučte se s Bryanem Petersonem fotografovat ženský akt. Nová kniha světoznámého fotografa je oslavou krásy ženského těla…

zobrazit celý popis

Komentáře ke knize

Prodáváme nové i použité knihy, některé z nich mají privilegium být vzácné.

Pokud máte krabici od banánů plnou knih a práší se na ně, vykoupíme je.

Plnoknih s.r.o., Na Náměti 561/9, 284 01 Kutná Hora