Dave Thompson – Block Buster ! – Pravdivý příběh The Sweet

Block Buster ! – Pravdivý příběh The Sweet

Dave Thompson

Praha: Volvox Globator – 2012
edice Evokace, svazek 40
pevná papírová vazba
nová kniha
352 stran

349 Kč

KOUPIT skladem

#Biografie #Divadlo, Hudba, Film

Historie britské rockové skupiny Sweet, jenž patřila v 70. letech 20. století mezi nejznámější a nejúspěšnější vývozce anglického glam-rocku. 

Tato kniha dává dohromady historii britské rockové skupiny Sweet, jenž na hudební scéně zazářila nejvíce v první polovině 70. let 20. století. Sweet vznikli na konci 60. let, ve známost vešli ale až v roce 1971 s písní "Funny Funny", která se trefila do krátké éry na začátku 70s, kdy rocková scéna částečně bezradně přešlapovala a dařilo se "nalíčenému" glam-rocku, jehož vyznavači působili spíš jako princové z pohádek, než jako drsní rockeři. Během dvou let a pár hitech ale i Sweet "zhrubli" od bubblegumu k hard-rocku. V půlce 70. let zažívali svůj vrchol (hity "Little Willy", "Block Buster!" nebo "The Ballroom Blitz") a spolu se skupinou Slade patřili mezi nejhitparádovější britské rockové skupiny. Sweet se rozpadli v roce 1981 a od té doby došlo k několika pokusům bývalých členů navázat na starou slávu. Tato publikace přináší kompletní vyprávění o začátcích, slávě i konci skupiny Sweet, která byla ve své době mj. i velmi populární v tehdejším Československu.

skrýt popis

Historie britské rockové skupiny Sweet, jenž patřila v 70. letech 20. století mezi nejznámější a nejúspěšnější vývozce anglického glam-rocku. 

zobrazit celý popis

Komentáře ke knize

Prodáváme nové i použité knihy, některé z nich mají privilegium být vzácné.

Pokud máte krabici od banánů plnou knih a práší se na ně, vykoupíme je.

Plnoknih s.r.o., Na Náměti 561/9, 284 01 Kutná Hora