Milan Špůrek – Indická astrologie

Indická astrologie

Milan Špůrek

Vodnář – 1995
celoplátěná vazba s obálkou
výborný stav
126 stran

vyprodáno HLÍDAT

Zde můžete zanechat kontakt na sebe. Budete první, komu dáme vědět, pokud knihu vykoupíme.

#Esoterika #Astrologie

Tato kniha představuje v současné světové literatuře ojedinělý pokus shrnout uceleně problematiku indické astrologie a nahlížet nejen její často svéráznou horoskopickou metodiku a techniku, ale také její dějiny v kontextu s vývojem a praxi astrologie pěstované na Západě.

Tato kniha představuje v současné světové literatuře ojedinělý pokus shrnout uceleně problematiku indické astrologie a nahlížet nejen její často svéráznou horoskopickou metodiku a techniku, ale také její dějiny v kontextu s vývojem a praxi astrologie pěstované na Západě. Dílo tak volně navazuje na titul Hvězdy a osudy (M. Špůrek - D. Fischerová, 1993), pojednávající o podstatě, základech a kořenech dnešní západní astrologie.

Autor se seznámil s principy indické horoskopie na základě dlouholetého studia indických pramenů a originální literatury, psané současnými indickými astrology vesměs v angličtině. Bylo proto nutno dbát mimo jiné i na správný přepis sanskrtské terminologie do češtiny. Jelikož historiografie není příliš silnou stránkou indických autorů, což platí všeobecně, bylo třeba se na stránkách této knihy vyrovnat v podstatě průkopnickým způsobem s celým historickým vývojem indické astrologie a jejími dějinami. Je zde dokumentována jejich cykličnost dokonale souběžná s cykličnosti konstatovanou autorem již dříve v dějinách astrologie na Západě a zevrubně popsanou na jiném místě.

Tak jako se dost podstatně liší duchovní pozadí západní a indické astrologie, je chápána rozdílným způsobem i povaha času. Podle toho pak docházelo i k vytvářeni výrazně odlišné metodiky v horoskopické praxi obou hlavních větvi astrologického stromu. Indická horoskopie přitom dodnes podržela některé z principů a praktik, známých dnes již jen torzovitě ze starších vývojových fázi starověké a středověké astrologie na Západě a později opuštěných. Kniha tak umožni seznámit se vlastně mimo jiné i s tím, co v této oblasti již dnes neznáme. Zaujme jisté nejen zájemce o horoskopy, ale také o kulturu Orientu, k níž i dnes astrologie bezesporu stále nedílně patři.

skrýt popis

Tato kniha představuje v současné světové literatuře ojedinělý pokus shrnout uceleně problematiku indické astrologie a nahlížet nejen…

zobrazit celý popis

Prodáváme nové i použité knihy, některé z nich mají privilegium být vzácné.

Pokud máte krabici od banánů plnou knih a práší se na to, vykoupíme je.

Plnoknih s.r.o., Čáslavská 454/11, 284 01 Kutná Hora

+420 724 758 484