Jan A. Kozák – Sága o Hervaře

Sága o Hervaře

Jan A. Kozák

Herrmann & synové – 2009
celoplátěná vazba s obálkou
nová kniha: prodejné pouze jako soubor obou dílů
207 stran

vyprodáno HLÍDAT

Zde můžete zanechat kontakt na sebe. Budete první, komu dáme vědět, pokud knihu vykoupíme.

#Světová #mýty a legendy

Pětice literárních studií zkoumá stěžejní tematické okruhy středověké skandinávské dobrodružné ságy s motivy známými z eddické mytologie, ale i světových náboženství. Texty jsou dílem několika vědeckých generací, které se zabývaly touto ságou.

Studie jsou věnovány problematice rodu a dědičnosti, panenství, bratrovraždy a oběti, transvestitismu, hádanek, run a metaforického jazyka. Ve studiích se prolínají přístupy historické, literární a religionistické. Komentář slouží jako výklad textu ságy o statečné (panně-bojovnici) Hervaře, je exkursem do severské mytologie a současně poskytuje srovnání ve vztahu k dalším kulturním okruhům - antickým, křesťanským či orientálním. Jednotlivé studie tvoří samostatné celky, lze do nich vstupovat bez znalosti předešlého. Rozdílnost studií je dána rozdílností témat. Metoda a styl respektují zvolený materiál, a to včetně odlišného důrazu na detail. Dochází i k variabilitě v interpretačních přístupech. Příběh sám je příběhem sváru - nepřátelství mezi bratry z královského rodu. V rovině kolektivní se jedná o líčení apokalyptické (archetypální) bitvy mezi Góty a Huny. Samo téma je nábožensko-mytologické.

skrýt popis

Pětice literárních studií zkoumá stěžejní tematické okruhy středověké skandinávské dobrodružné ságy s motivy známými z eddické mytologie,…

zobrazit celý popis

Prodáváme nové i použité knihy, některé z nich mají privilegium být vzácné.

Pokud máte krabici od banánů plnou knih a práší se na to, vykoupíme je.

Plnoknih s.r.o., Čáslavská 454/11, 284 01 Kutná Hora

+420 724 758 484