Jennifer L. Verdolinová – Divocí příbuzní, Co nám zvířecí námluvy a páření zvířat prozrazují o lidských vztazích

Divocí příbuzní, Co nám zvířecí námluvy a páření zvířat prozrazují o lidských vztazích

Jennifer L. Verdolinová

Barrister & Principal
pevná papírová vazba
nová kniha
228 stran

vyprodáno HLÍDAT

Zde můžete zanechat kontakt na sebe. Budete první, komu dáme vědět, pokud knihu vykoupíme.

Někdo má hadí jazyk, prasečí očička, sloní paměť, jiný smrdí jako tchoř, krade jako straka, je pilný jako včela a hladový jako vlk. A co ten chlápek, který venčí svého miláčka? Není stejně kosmatý, s váčky pod očima, zarputilý až vzteklý jako jeho pes? A tamhleta panička přede a lísá se jako její angorská kočka. Od nepaměti přirovnávají lidé své bližní k zástupcům zvířecí říše. Vždyť jsou to naši divocí příbuzní, ať chceme, nebo ne. Máme s nimi společného víc než jen vlastnosti viditelné na první pohled.

Jennifer Verdolinová zkoumá milostný život zvířat. Připadá vám to divné? Sáhněte si do svědomí a odpovězte na otázku, čím se celý život zabýváte vy? Hledáním toho ideálního partnera, pokusy a omyly, soužitím, které vám leze na nervy jako červ a hlodá a hlodá jako křeček, dokud se nevrhnete jinam a dál a nezkusíte žít zase s někým jiným? Snažíte se najít toho, kdo vám bude vonět, s kým povedete báječný a vzrušující milostný život, s kým zplodíte děti a ruku v ruce zestárnete? Nebo někoho, kdo přijde jako na zavolanou, když vaše biologické hodiny bijí na poplach, a předá vám jen tak bez závazků svůj kvalitní genetický materiál? Tak to jste na tom úplně stejně jako lvi, gorily, motýli a včely, mušky octomilky, kudlanky nábožné, kachny nebo želvy. Jediný způsob jak nevyhynout, je sex. To vědí zvířata i lidé. Existují nepřehlédnutelné podobnosti mezi tím, co se děje u zvířat, a tím, co se odehrává mezi lidmi. S biologickým dědictvím nic nenaděláte. Vezměte na vědomí fakt, že v každém z nás dřímá instinkt! Uleví se vám a mnohému se od svých divokých bratrů naučíte.

Albatrosi jsou nevěrní, pávice jsou sakra vybíravé a želvy dokážou láskou úplně zblbnout. Medvěd se brzy zdekuje a vychovávat mláďata rozhodně nepomáhá, hrdličky se při krmení svých potomků střídají, tučňáci jsou na sobě absolutně závislí, labutě jsou promiskuitní, koljuška tříostná hodí starost o jikry na krk samečkovi a zmizí. Věděli jste to?

Lvice preferují samce s plnější a tmavší hřívou, ach, jak jsou povrchní! Ale co vy, líbí se vám vlasáči, nebo plešouni? Lidské samice obvykle přitahují exempláře s hlavou plnou tmavých vlasů. U samců je to naopak. Muži mají radši blondýnky. A co vy? Dáváte přednost brunetům, nebo blondýnům? A je vám jasné, že všechna ta paráda souvisí jen s množstvím testosteronu? Primitivní, že?

Stejně jako brouci, včely, ještěrky a lumíci, jsou i muži schopni rozeznat vůni ženy, která je připravena otěhotnět. Zástupci silnějšího pohlaví cítí, kdy ženy ovulují, stejně jako samečci mnoha jiných druhů, ale nevědí, že to vědí! A chcete zjistit, proč nemůžete svého bývalého manžela ani cítit? Samozřejmě je to pouhopouhá chemie. Bože, a kde zůstala duše? Zapomeňte na psychologii a vsaďte na biologii. Chcete-li se dozvědět, proč si stále vybíráte ty nevhodné partnery, přečtěte si Divoké příbuzné a pamatujte si: v každém z nás je kus zvířete!

skrýt popis

Někdo má hadí jazyk, prasečí očička, sloní paměť, jiný smrdí jako tchoř, krade jako straka, je pilný jako včela a hladový jako vlk. A…

zobrazit celý popis

Komentáře ke knize

Prodáváme nové i použité knihy, některé z nich mají privilegium být vzácné.

Pokud máte krabici od banánů plnou knih a práší se na ně, vykoupíme je.

Plnoknih s.r.o., Na Náměti 561/9, 284 01 Kutná Hora