Julie Schwartz Gottman, John Gottman – Vitamín L

Vitamín L

Julie Schwartz Gottman, John Gottman

Jan Melvil Publishing – 2023
měkká papírová vazba
nová kniha
248 stran

sleva 15 % 399 Kč

339 Kč

KOUPIT skladem

„Neexistuje žádné manželství nebo partnerství, které by z této knihy nemělo prospěch.“
— New York Journal of Books

Čím to je, že některé páry spolu vydrží šťastně až do smrti, zatímco jiné se rozejdou? Je to náhoda? Štěstí? Nebo snad existuje ověřený vzorec, který vám pomůže vztah udržet?

Uznávaní vztahoví terapeuti John a Julie Gottmanovi zasvětili svůj profesní život právě těmto otázkám. Svou celoživotní práci přetavili do sedmidenního akčního plánu plného jednoduchých a okamžitě aplikovatelných kroků s jediným cílem – zlepšit vaše soužití. Ať už potřebujete řešit náhlou partnerskou krizi, oživit desítky let trvající manželství nebo jen podpořit nový vztah. 


V knize se mimo jiné dozvíte:
* Vědecký vzorec pro dlouhodobý vztah existuje a funguje spolehlivě.
* Šťastné páry se nehádají méně než ostatní – hádají se lépe.
* Základem vztahu je správně pojmenovat, co zrovna potřebujeme.
* Klíčem k úspěchu nejsou velká gesta či honosné dary, ale každodenní maličkosti.
* Jak přes všechny povinnosti neztratit spojení s tím druhým.

Vitamín L je praktickým receptem na lásku, který vám pomůže zaměřit se na to nejpodstatnější. Díky němu zjistíte, že už pár malých návyků může váš vztah zásadně změnit k lepšímu.


O autorech
John Gottman (* 1942) je emeritní profesor psychologie na Washingtonské univerzitě a jeden z nejcitovanějších odborníků v oblasti rodiny a manželství na světě. Mimo jiné je autorem světového bestselleru Sedm principů spokojeného manželství. Obdržel řadu prestižních ocenění a časopis Psychotherapy Networker jej označil za jednoho z deseti nejvlivnějších psychoterapeutů.

Julie Schwartz Gottman (* 1951) je spolutvůrkyně populárního workshopu The Art and Science of Love a sama byla v roce 2021 vyhlášena psycholožkou roku státu Washington. Psychotherapy Networker jí udělil cenu za celoživotní přínos. Manželé společně žijí na ostrově Orcas v americkém státě Washington. 

Toy_Box kreslí a maluje kromě knižních ilustrací obrazy na plátna i stěny domů a píše a kreslí své vlastní příběhy. Za autorský komiks Moje kniha Vinnetou získala ocenění Muriel, její Komiksová učebnice komiksu byla nominovaná na cenu Czech Grand Design. S manželem vychová čtyři děti, jejichž příběhy se často promítají do její tvorby. Knihy manželů Gottmanových u ní doma nahradily párovou terapii a je přesvědčená, že i díky nim se těší z láskyplného a šťastného manželství.

skrýt popis

„Neexistuje žádné manželství nebo partnerství, které by z této knihy nemělo prospěch.“
— New York Journal of Books

zobrazit celý popis

Komentáře ke knize

Prodáváme nové i použité knihy, některé z nich mají privilegium být vzácné.

Pokud máte krabici od banánů plnou knih a práší se na ně, vykoupíme je.

Plnoknih s.r.o., Na Náměti 561/9, 284 01 Kutná Hora