Osvobozené divadlo v melodiích Jaroslava Ježka

Osvobozené divadlo v melodiích Jaroslava Ježka

Praha: Český rozhlas – 2006
edice Radio-album
sešit
výborný stav
1 partitura (61 s.) stran

vyprodáno HLÍDAT

Zde můžete zanechat kontakt na sebe. Budete první, komu dáme vědět, pokud knihu vykoupíme.

#Noty, Partitury #Divadlo, Hudba, Film

e stému výročí narození Jaroslava Ježka (25. 9. 2006) vydalo Hudební nakladatelství Českého rozhlasu v edici Radio-album, deset písní z repertoáru Osvobozeného divadla.

Civilizace, David a Goliáš, Když jsem kytici vázala, Na shledanou v lepších časech, Nebe na zemi, Nikdy nic nikdo nemá, Pochod stoprocentních mužů, Polka specielně aktuelní, Stonožka, Tři strážníci. Pro tyto skladby, které najdete v nejnovějším Radio-albu je charakteristické dokonalé spojení bohaté melodiky s rytmy tehdejších tanců. Písně s převážně satirickými texty Jiřího Voskovce a Jana Wericha, které vznikly v ovzduší mezi dvěma Světovými válkami, jsou v mnoha případech aktuální dodnes.

"V čem je kouzlo písniček V+W, které psali na Ježkovu hudbu, nebo Ježkových písniček na slova V+W? Řekl bych, že především v nich není jediná zbytečná nota a jediné prázdné slovo ....při nich se musí myslet, a hlavně - člověk dostane chuť je zpívat." (Z předmluvy Ivana Medka k notám.)

V publikaci najdete opět kromě úprav pro zpěv a klavír s variantami hlasů v Es, B a C ladění i noty pro sólový klavír. Aranží se tentokrát ujal zkušený jazzový skladatel a aranžér Milan Dvořák. Hudební nakladatelství Českého rozhlasu ve spolupráci se Slepeckou knihovnou a tiskárnou K. E. Macana vydává noty rovněž i v Braillově písmu.

Obsah:
1. David a Goliáš
2. Tři strážníci
3. Stonožka
4. Pochod stoprocentních mužů
5. Když jsem kytici vázala
6. Nebe na zemi
7. Polka specielně aktuální
8. Civilizace
9. Nikdy nic nikdo nemá
10. Nashledanou v lepších časech

skrýt popis

e stému výročí narození Jaroslava Ježka (25. 9. 2006) vydalo Hudební nakladatelství Českého rozhlasu v edici Radio-album, deset písní…

zobrazit celý popis

Prodáváme nové i použité knihy, některé z nich mají privilegium být vzácné.

Pokud máte krabici od banánů plnou knih a práší se na ně, vykoupíme je.

Plnoknih s.r.o., Na Náměti 561/9, 284 01 Kutná Hora