Nachman z Braclavi – Příběhy rabi Nachmana

Příběhy rabi Nachmana

Nachman z Braclavi

Argo – 2005
edice Logos
výborný stav
318 stran

vyprodáno HLÍDAT

Zde můžete zanechat kontakt na sebe. Budete první, komu dáme vědět, pokud knihu vykoupíme.

#Esoterika #Religionistika, Mystika #Judaismus, Kabala

Soubor třinácti mystických příběhů proslulého chasidského rabína z 2. poloviny 18. století je prvním pokusem o překlad těchto textů do češtiny z hebrejského originálu.

Autor byl svéráznou postavou chasidského hnutí na přelomu 18. a 19. století, který cestu ke spáse viděl v absolutní a nepochybující víře a svými příběhy se k ní snažil vést své souvěrce. Každý z uvedených textů tvoří fantastický či pohádkový celistvý svět, jehož skutečný význam spočívá hluboko v židovské náboženské tradici. Jako jediný židovský myslitel autor těchto originálních příběhů sděluje mystický obsah formou literární fikce inspirované především Tórou a Zoharem, kterou se odvážil doplnit projekcí svých osobních zkušeností, názorů, pocitů a vizí. Knížka je doplněna rozsáhlým vysvětlujícm aparátem - úvodem rabínova žáka a následovníka, zasvěceným komentářem k jednotlivým příběhům a zajímavou poznámkou překladatelky.

skrýt popis

Soubor třinácti mystických příběhů proslulého chasidského rabína z 2. poloviny 18. století je prvním pokusem o překlad těchto textů do…

zobrazit celý popis

prodejné jako soubor 9 svazku edice Argo Logos

Prodáváme nové i použité knihy, některé z nich mají privilegium být vzácné.

Pokud máte krabici od banánů plnou knih a práší se na to, vykoupíme je.

Plnoknih s.r.o., Čáslavská 454/11, 284 01 Kutná Hora

+420 724 758 484