Alexej Konstant Tolstoj – Upíři na staré Rusi

Upíři na staré Rusi

Alexej Konstant Tolstoj

Havran – 2004 Praha
edice Mýtus, sv. 7
výborný stav
205 stran

vyprodáno HLÍDAT

Zde můžete zanechat kontakt na sebe. Budete první, komu dáme vědět, pokud knihu vykoupíme.

#Světová #Krimi, Horory #Sci-fi, Fantasy

Tři povídky na upírské motivy jsou ranými pracemi knížete Alexeje Konstantinoviče Tolstého, ruského dramatika, spisovatele a básníka 2. poloviny 19. století.

Toto vydání obsahuje především autorovu fantastickou prvotinu Upír, odehrávající se v kulisách staré Moskvy, ale také v Itálii a Uhrách, a kromě strašidelného a tajemného motivu má v sobě i náznak lehkého humoru. Na plese v Moskvě potká hrdina povídky muže, který mu s hlubokým přesvědčením oznámí, že mezi hosty je několik nebožtíků, jimž byl nedávno na pohřbu, a kteří nyní, převtěleni v upíry, hledají mezi návštěvníky své nevinné oběti. Ukáže se ale, že tento host to nemá v hlavě v pořádku a až do konce povídky to autor nevyvrací ani nepotvrzuje, a také nepoužívá v komplikovaném ději žádnou rekvizitu, která by se nedala logicky zdůvodnit. Celá povídka je tak mistrovským fantastickým dílkem na podkladu prosté reality. Druhá povídka (Amena) se odehrává v císařském Římě a děj povídky Vlkodlaci situoval autor na Balkán v 18. století.

skrýt popis

Tři povídky na upírské motivy jsou ranými pracemi knížete Alexeje Konstantinoviče Tolstého, ruského dramatika, spisovatele a básníka 2.…

zobrazit celý popis

Prodáváme nové i použité knihy, některé z nich mají privilegium být vzácné.

Pokud máte krabici od banánů plnou knih a práší se na ně, vykoupíme je.

Plnoknih s.r.o., Na Náměti 561/9, 284 01 Kutná Hora