Z dávných časů: Středověká moudrost a hudba (obsahuje CD gregoriánských chorálů) Z dávných časů: Středověká moudrost a hudba (obsahuje CD gregoriánských chorálů)
Z dávných časů: Středověká moudrost a hudba (obsahuje CD gregoriánských chorálů) Z dávných časů: Středověká moudrost a hudba (obsahuje CD gregoriánských chorálů)

Z dávných časů: Středověká moudrost a hudba (obsahuje CD gregoriánských chorálů)

Praha : Volvox Globator – 2006
pevná papírová vazba
nová kniha
46, reprod., fot. plus 1 CD stran

119 Kč

KOUPIT skladem

#Světová #Filosofie, Literární věda #Divadlo, Hudba, Film

Podtitul: Středověká moudrost a hudba. Obsahuje CD.

Díky slovům básníků, myslitelů a filozofů zamýšlejících se nad podstatou člověka, fotografiím zachycujícím díla jeho rukou a díky nahrávkám rané duchovní hudby se může čtenář této půvabné publikace přenést do dávného středověku.
 

Pohled z minulosti, abychom pochopili přítomnost Mnohdy je velmi důležité přemítat nejen o budoucnosti, ale zahledět se i do minulosti, protože ve spisech středověkých myslitelů, byť byly vytvořeny již dávno, nalézáme některé nadčasové pravdy. Citáty s díla G. Chaucera, D. Alighieriho, sv. Fr. z Assisi, J. z Norwiche, Hildegardy z Bingenu a mnoha dalších jsou skvostně ilustrovány a doprovází je gregoriánský chorál na CD. Stará moudrost by tak měla potěšit srdce a hudba navodit meditativní atmosféru.

Drobná leč výpravná publikace nabízí slovem, zvukem i obrazem výlet do středověku. Průvodci jsou nám zde významné osobnosti dávných dob - spisovatelé, básníci, stavitelé, sochaři, malíři, rytci i hudebníci. Středověk vtěsnaný do několika desítek stránek knihy a na hudební nosič je nevšedním zážitkem pro oko i ucho. Silným motivem k prolistování knihy je už samotný úvod, který jednotlivé průvodce po světě středověku představuje.

skrýt popis

Podtitul: Středověká moudrost a hudba. Obsahuje CD.

Díky slovům básníků, myslitelů a filozofů zamýšlejících se nad…

zobrazit celý popis

Prodáváme nové i použité knihy, některé z nich mají privilegium být vzácné.

Pokud máte krabici od banánů plnou knih a práší se na ně, vykoupíme je.

Plnoknih s.r.o., Na Náměti 561/9, 284 01 Kutná Hora