Zdena Tominová – Cesta za moře a jiné básně

Cesta za moře a jiné básně

Zdena Tominová

Sdružení Analogonu
brož
nová kniha
92 stran

sleva 25 % 189 Kč

vyprodáno HLÍDAT

Zde můžete zanechat kontakt na sebe. Budete první, komu dáme vědět, pokud knihu vykoupíme.

#Časopisy a komiksy

Zdena Tominová je známá hlavně jako disidentka a intelektuálka, ví se patrně i o víceméně politických prózách, která napsala a vydala anglicky. Málokdo zato tuší, že je i autorkou osobité a významné, byť prakticky neznámé poesie, kterou psala počátkem let šedesátých, kdy se pohybovala mezi pražskými surrealisty – resp. v okruhu autorů UDS soustředěných kolem Vratislava Effenbergera.
Už ti ji obdivovali pro „mediumní“ jistotu, s níž se vyjadřovala, výrazové bohatství jejích básnických textů však nelze zredukovat jen na ni; jejich imaginace je stejně hypnotická jako útočná, cítěná jako myšlená, nechybí v ní ani odstup a humor u ženských autorek vzácný.
V hloubi tu přitom všechno nese jedinečně milostný elán, i básnířčina setkání s Dějinami světa; Tominové poesie je zkrátka stejně niterá jako dalekonosná a její vydání by mělo být aspoň relativní, v každém případě však pravou událostí.

skrýt popis

Zdena Tominová je známá hlavně jako disidentka a intelektuálka, ví se patrně i o víceméně politických prózách, která napsala a vydala…

zobrazit celý popis

Komentáře ke knize

Prodáváme nové i použité knihy, některé z nich mají privilegium být vzácné.

Pokud máte krabici od banánů plnou knih a práší se na ně, vykoupíme je.

Plnoknih s.r.o., Na Náměti 561/9, 284 01 Kutná Hora